http://shop.softgozar.com/probuy.php?bz=28246&id3=26659 http://www.20st.ir/marketing.php?wid=56080&Bname=%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF+%D8%B3%D9%84%D8%B7%D8%A7%D9%86+%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C#L5 پسر محلاتی

تاريخ : ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۸:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

از آنجایی که جوانان شهرستان محلات برای تفریح خود فقط

سرچشمه را دارند و این پارک هم برای آن ها تکراری است

محلات به زودی دارای مکان های تفریحی نادر ذیل در ایران

خواهد شد.

سینما

(که واقعا در ایران کمیاب است)

سرزمین موج های آّبی

یک شنبه ها و سه شنبه ها مخصوص بانوان

پدیده ی شاندیز

-------------------------------------------------

لازم به ذکر است که محلات ۵سال پیش قرار بود که فرهنگ

سرا داشته باشد ولی هنوز هنرمندان این شهر در یک زیرزمین

کوچک در حال فعالیت هستند و از همین زیرزمین افتخارات زیادی

را برای شهرستان آفریده اند.

آیا ساختن یک ساختمان ۵سال طول میکشد؟تاريخ : ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

متقاضیان می توانند برای استفاده از این سامانه به شرکت مخابرات استان مراجعه و ثبت نام کنند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان گفت: این شرکت بطور مستقیم با راه اندازی 22 هزار پورت آماده واگذاری اینترنت پرسرعت به متقاضیان است و سرعت این سامانه در مقایسه با سایر سامانه هاچند برابر است.
محمودی سامانه GMS از جمله خدمات این شرکت در روستاها است که با استفاده از آن روستائیان می توانند بدون گرفتن صفر با شماره های مورد نظر در شهرستان خود ارتباط برقرار کنند.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان مرکزی از تکمیل ده طرح نیمه تمام مخابراتی در سالجاری خبر داد و برقراری ارتباط تلفن همراه در جاده های فرعی، بهبود ارتباطات تلفنی و تجهیز سامانه های مخابراتی و اینترنتی را از از دیگر طرحهای مهم این شرکت اعلام کرد.تاريخ : ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات، در مسابقات علمی و

عملی هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای کشور، حسن شعبانی هنرجوی سال

سوم هنرستان شهید سید مصطفی خمینی محلات در رشته الکتروتکنیک رتبه دوم

کشوری را کسب کرد.

مرحله کشوری این مسابقات در اردیبهشت ماه در ارومیه برگزار گردید و شعبانی تنها

نماینده استان مرکزی در رشته الکتروتکنیک توانست رتبه دوم را بدست آورد.

لازم به ذکر است مرحله استانی این مسابقات در فروردین ماه در مراکز استان ها برگزار

شده بود.

 تاريخ : ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

قاسم رئیس‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: سال گذشته خانمی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با اهدای اعضای بدن خود به 18 بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید و امسال همسر این خانم 180 میلیون ریال دیه وی را برای خریداری تجهیزات مورد نیاز به بیمارستان اهدا کرد.
وی تصریح کرد: با اهدای این مبلغ دستگاه اسپیرومتری، تمپانومتری، دستگاه اکسیژن‌ساز، مانیتورینگ بی‌هوشی، و هفت عدد کمد برای یخچال بخش سی‌سی‌یو و لازانوسکوپ بیمارستان خریداری شد که با خریداری این دستگاه‌ها امکاناتی همچون سنجش حجم ریه، سنجش شنوایی و دیگر امکانات مورد نیاز بیماران در بیمارستان فراهم شده و از این پس بیماران نیازی به مراجعه به شهرهای دیگر برای درمان خود ندارند.
عضو شورای اسلامی محلات ادامه داد: همچنین خیر دیگری با اهدای اعتبار قابل توجهی خریداری 10 دستگاه ویلچر برای بیمارستان را متقبل شد.
رئیس‌اکبری گفت: فرد خیر دیگری نیز که پیش از این با کمک خیرخواهانه خود موجب راه‌اندازی بخش اتاق عمل بیمارستان شده بود، در سال جاری تامین اعتبارات مورد نیاز تعمیر راهرو بخش سی‌سی‌یو را متقبل شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بخش اورژانس بیمارستان محلات نیز اخیرا راه‌اندازی شده است، بیان داشت: با راه‌اندازی بخش اورژانس بیمارستان بخش قابل توجهی از مشکلات درمان مردم برطرف شده است.تاريخ : ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٩:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

به مناسبت روز جهانی تئاتر مراسم تجلیل از هنرمندان استان مرکزی با

حضور هنرمندان این استان در فرهنگ سرای آئینه برگزار شد.

در این مراسم از تمام هنرمندان استان دعوت به عمل آمد که متاسفانه از

مجموع3ساعت برنامه 2ساعت و ٣٠دقیقه از هنرمندان ارک تجلیل شد و

هنرمندان سایرشهرستان های استان شاهد نوشابه باز کردن هنرمندان اراکی

برای یکدیگر بودند.

در این مراسم از علی یگانه به عنوان هنرمند فعال و برگزیده این شهرستان و

عباس حایری به عنوان مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان محلات

تجلیل شد.تاريخ : ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

سفره خالی

یاد دارم در غروبی سرد سرد

می گذشت از کوچه ی ما دوره گرد

داد می زد : کهنه قالی می خرم

دسته دوم جنس عالی می خرم

کاسه و ظرف سفالی می خرم

گر نداری کوزه خالی می خرم

اشک در چشمان بابا حلقه بست

عاقبت آهی کشید بغضش شکست

اول ماه است و نان در سفره نیست

ای خدا شکرت ولی این زندگیست؟

بوی نان تازه هوشش برده بود

اتفاقا مادرم هم روزه بود

خواهرم بی روسری بیرون دوید

گفت اقا سفره خالی می خرید...؟تاريخ : ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:٢٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

یادمان باشد از امروز خطایی نکنیم


                 گر که در خویش شکستیم صدایی نکنیم

پر پروانه شکستن هنر انسان نیست ؛
                 گر شکستیم زغفلت من و مایی نکنیم
یادمان باشد اگر شاخه گلی را چیدیم ؛
                 وقت پرپر شدنش ساز و نوایی نکنیم
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند ؛
                 طلب عشق زهر بی سر و پایی نکنیم ...


هر کس بد ما به خلق گوید
ما صورت او نمی خراشیم
ما خوبی او به خلق گوییم
تا هر دو دروغ گفته باشیمتاريخ : ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیهاتاريخ : ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

مراسم جشن تکلیف 310 نفر از دانش آموزان پسر سوم راهنمایی با حضور مسئولین ادارات شهرستان  محلات در سالن حضرت زینب (س) برگزار شد.

جشن تکلیف

 

 


این جشن در روز شنبه با  اجرای برنامه های متنوع فرهنگی وسخنرانی حجت السلام بحر کاظمی از روحانیون شهرستان قم (عضو دفتر حاج آقا راستگو)انجام گردید . در پایان مراسم دانش آموزان، نماز جماعت ظهر وعصررادر مسجد موسی بن جعفر(ع)اقامه نمودند.تاريخ : ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٧:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

رئیس بنیاد شهید محلات:

30 واحد مسکونی به جانبازان زیر 25 درصد محلات واگذار می‌شود

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران محلات از واگذاری 30 واحد مسکونی به جانبازان زیر 25 درصد این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.تاريخ : ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

امام جمعه محلات: کار مضاعف انسان را به کمال می‌رساند 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا مقدسی ظهر امروز در مراسم تجلیل از مدیران و فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان محلات گفت: مسجد مرکز تصمیم‌گیری دنیای اسلام بوده است که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در برنامه‌ریزی فعالیت‌ها به این امر توجه کنند.
وی تصریح کرد: مساجد یکی از مراکز مهم پرورش دینی و معرفتی جوانان و نوجوانان است، که باید با ایجاد جاذبه زمینه جذب جوانان به سمت مساجد فراهم شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات نیز گفت: حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از سیاست‌های این اداره در سال جاری است.
مهدی قاسمی افزود: امید است با برپایی نمایشگاه دستاوردهای کانون فرهنگی و هنری مساجد و انعکاس توانمندی‌های این کانون‌ها فضای سالم رقابتی با هدف تعامل و اثربخشی در بین کانون‌های این شهرستان را در سطح استان ایجاد کرد.
وی بیان داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسیار موثری در جذب جوانان به مسجد دارند بر این اساس باید برنامه‌‌های این کانون‌ها مطابق سلایق و انگیزه‌های جوانان طراحی و پیاده‌سازی شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات‌ با اشاره به نامگذاری سال جدید مبنی بر سال همت مضاعف و کار مضاعف بیان داشت: همت مضاعف و کار مضاعف باید در بخش فرهنگی بیشتر از سایر بخش‌ها نمود داشته باشد.تاريخ : ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

23 تا 27 شهریور ماه؛ دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات برگزار می‌شود

 

فرماندار محلات از برگزاری دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات در شهریور ماه امسال خبر داد.

غلامعلی یارمحمدی اظهار داشت: دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات 23 تا 27 شهریور ماه امسال به صورت ویژه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات از با سابقه‌ترین نمایشگاه گل و گیاه کشور است، تصریح کرد: توسعه و گسترش صنعت پرورش گل و گیاهان زینتی، ارزآوری و اشتغالزایی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره بین‌المللی گل و گیاه محلات است.
فرماندار محلات خاطرنشان ساخت: این شهرستان دارای 900 هکتار سطح زیر کشت گل و گیاه است و از نظر تنوع تولید گل رتبه نخست کشور و از نظر میزان تولید رتبه دوم کشور را داراست و از نظر کشت گل و گیاهان زینتی، 18 درصد از کل اراضی زیر کشت گل و گیاهان زینتی کشور را در اختیار دارد.
یارمحمدی با اشاره به توانمندی‌های کشاورزی و معدنی موجود در شهرستان محلات گفت: محلات در تولید گل و گیاهان زینتی از سابقه زیادی برخوردار است که می‌توان با بهره‌گیری از تجربه در کنار تخصص، زمینه را برای صادرات محصولات گل و گیاه این شهرستان فراهم کرد.
وی همچنین برگزاری جشنواره‌های گل در محلات را منجر به رونق صادرات و بازار گل و گیاهان زینتی این شهر خواند و افزود: با برگزاری جشنواره گل و گیاه طی سال‌های گذشته، ارزش صادرات گل و گیاه این شهرستان از رشد چند برابری برخوردار شده است.
فرماندار محلات جذب گردشگر داخلی و اثرات مثبت در رونق اقتصادی شهرستان را از نتایج برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: افزایش بازدید گردشگران خارجی، بهبود روش‌های تولید و افزایش کیفیت گل و گیاه، ایجاد روحیه شادابی، نشاط، تقویت فرهنگ مصرف گل طبیعی و دعوت از تولیدکنندگان محلات برای شرکت در نمایشگاهای خارجی از دیگر دستاوردهای برگزاری این جشنواره‌هاست.
وی با بیان اینکه مسئولیت دبیرخانه جشنواره با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات است، یادآور شد: ستاد برگزاری جشنواره تشکیل و کمیته‌های اجرایی، اسکان، پشتیبانی، فرهنگی و گردشگری به ترتیب با مسئولیت تعاونی گل و گیاه محلات، شهرداری، بازرگانی، فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان انتخاب شده‌اند.تاريخ : ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی
شیر افریقایی هر شب که می خوابد می داند که فردا باید از تند ترین غزال افریقایی کمی تند تر بدود تا از گرسنگی نمیرد.

وغزال آفریقایی هر شب که می خوابد می داند که فردا باید از تند ترین شیر آفریقایی کمی تند تر بدود
تا کشته نشود .

 مهم نیست که تو شیر هستی یا غزال ، مهم این است که اگر میخواهی به هدفت برسی فردا را  تند تر بدوی


تاريخ : ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

دروغ گفتن خیلی ساده است، میدانستی ؟ انگار که ظرف آبی را می نوشی، به همین سادگی ... فقط باید حضور ذهن داشته باشی، یادت باشد به چه کسی ، کی و چقدر دروغ گفته ای... اما تو نمی توانی به همه، همیشه و خیلی زیاد دروغ بگوئی، (؟) واضح است چون حافظه ات بوی تعفن میگیرد و آنوقت همه ی دروغی را که مثل آب نوشیده ای بالا می آوری و بوی گندش تمام وجودت را احاطه میکند. دروغ گفتن خیلی ساده است اما دروغگو ماندن اصلا ساده نیست. یک دروغگوی وارد ، به آدمهای باهوش به ندرت و بااحتیاط دروغ میگوید چون خیلی زود ممکن است لو برود و به آدمهای مهربان، زیاد و بی احتیاط دروغ میگوید چون آنها بخشنده هستند و به آدمهای کم هوش ابدا توجه نمیکند چون دروغ گفتن به آنها هیچ لذتی ندارد. برای آنکه نام  دروغگو بگیری  باید به اندازه ی کافی باهوش ، ظالم ، بازیگر و محتاط باشی.

اما

دروغگو  مثل کپک است دنیای اطرافش را کرمو و کثیف میکند و اعتماد را از قلب آدمها می دزد و باورها را لکه دار و زخمی میکند، دروغگو مثل خوک است توی لجن زار بو گندوی دنیا غلت میزند و با کثافت هم خانه میشود. دروغگو موجود ضعیفیست که توانائیهایش را صرف ابتذالی سست میکند. دروغگو در دنیای حقیقی خودش زندگی نمیکند و مثل سوسک در راه آبهای جرم گرفته ی زندگی دیگران به سر می برد. دروغگو موجود محقریست که نیازمند ترحم و توجه دیگران است. او را نه میشود بخشید و نه میشود تنبیه کرد.

هر وقت دروغ میگوئی به یاد بیاور که قی کرده ی معده ی دیگری را می نوشی و نشخوار میکنی، باور کن دروغگو دشمن خداوند است.تاريخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٥:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی
تاريخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٥:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی
پیست موتورسواری شهرستان محلات با بیش از 20 هزار مترمربع مساحت آماده برگزاری مسابقات شد.
رییس تربیت بدنی محلات روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 10 هزار متر مربع از مساحت این پیست به دایوهای پرش، هشت هزار مترمربع به پارکینگ و فضای سبز و دو هزار مترمربع به ساختمان و رختکن ورزشی اختصاص یافته است.
"عابد حقدادی " افزود: هزینه های احداث این پیست از محل اعتبارات تربیت بدنی ، همیاری مردم و دستگاه ها، تامین شده است.
وی بیان داشت: با راه اندازی این پیست در شهرستان، هیات موتور سواری محلات به یکی از فعالترین هیاتهای موتورسواری استان مرکزی تبدیل شده است.
هم اکنون 12موتورسوار به صورت سازمان یافته در کلاس های 125 و 250 سی سی در پیست موتورسواری محلات به تمرین می پردازند.
این پیست در دو کیلومتری جاده محلات-خمین واقع شده است .


تاريخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٥:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

مرحله استانی مسابقات قرآن ویژه خانواده شاهد و ایثارگر در محلات برگزار شد

 

معاون فرهنگی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از برگزاری مرحله استانی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده معظم شاهد و ایثارگر استان مرکزی در محلات خبر داد.

عباس عابدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: این مسابقات صبح امروز و در رشته‌های حفظ یک جز، پنج جز، 10، 15 و 20 جز و حفظ کل قرآن کریم، قرائت، تحقیق و ترتیل، مفاهیم و تفسیر در مقاطع تحصیلی راهنمایی، متوسطه، دانشجو، ایثارگران و همسران شاهد و ایثارگر برگزار شد.
وی با بیان اینکه این دوره از رقابت‌ها با حضور 200 نفر از منتخبان شهرستان‌های اراک، خمین، محلات، دلیجان، شازند، آشتیان،‌ تفرش، ساوه، زرندیه، کمیجان برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این مسابقات افزایش میزان انس و الفت با قران کریم و آشنایی هرچه بیشتر با دستورات قران کریم بود.
وی با بیان اینکه فروغ قرآن کریم در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده‌ای راهگشاست، تصریح کرد: برکت وجودی قرآن به عنوان حلقه اتصال دل‌های مومنان بوده که توسل به آن سبب اعتلای دل‌های آدمیان است.

معاون فرهنگی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: قرآن نقش بسیار مهمی در سعادت و کمال بشریت دارد، به طوری که اگر دستورات قرآن کریم در زندگی به کار گرفته شود، انسان به سعادت و کمال واقعی خواهد رسید.
عابدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این دوره از رقابت‌ها در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در مرحله کتبی شرکت کنندگان در رشته مفاهیم و تفسیر در صورت کسب حداقل80 تا 100 امتیاز آزمون کتبی و شرکت‌کنندگان در رشته حفظ و قرائت در صورت کسب 14 امتیاز از مجموع 20 امتیاز به مرحله کشوری راه یافتند.
وی گفت: در بخش شفاهی نیز حداقل امتیاز لازم برای ورود به مرحله کشوری کسب 75 امتیاز از 100 امتیاز در رشته‌های حفظ، قرائت و 14 امتیاز از 20 امتیاز در رشته‌های مفاهیم و تفسیر بود.تاريخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٥:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد سلطان احمدی

استخر سرپوشیده شهرستان محلات آماده شد

 

با تلاشهای عابدحق دادی ریاست محترم اداره تربیت بدنی و فرماندار محترم و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی استخر سرپوشیده بازسازی کامل و آماده هرگونه خدمات به همشهریان عزیز باشد.  • نوراندیشان
  • قالب میهن بلاگ
  • کارت شارژ همراه اول
  • http://www.20st.ir/marketing.php?wid=56080&Bname=%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF+%D8%B3%D9%84%D8%B7%D8%A7%D9%86+%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C#L5