با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:بخش اورژانس و خونگیری بیمارستان امام خمینی محلات افتتاح شد

بخش اورژانس و خونگیری بیمارستان امام خمینی شهرستان محلات با حضور وزیر بهداشت و درمان، استاندار مرکزی و جمعی از مسوولان این شهرستان افتتاح شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات در حاشیه این مراسم و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی این شهرستان به منظور بهسازی، تجهیز، استانداردسازی و افزایش تخت های بیمارستانی از 6 به 10 تخت، تعمیر شد.
"قنبر فراهانی" برای تجهیز این بخش به سیستم اکسیژن و ساکشن مرکزی، بهبود CPR ، ایجاد سقف آکوستیک و استانداردسازی سیستم تهویه در فضایی به وسعت 400 متر مربع، سه میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشکده علوم پزشکی و اعتبارات ملی هزینه شده است.
فراهانی، همچنین گفت: مرکز خونگیری بیمارستان نیز پس از دو سال وقفه و با انجام استانداردسازی به منظور ایحاد بستر لازم برای تولید محصولات خونی سالم امروز به بهره برداری رسید.
وی، ادامه داد: این مرکز، روزانه توانایی خونگیری از 20 نفر را دارد و برای بهسازی فضای 40 متری مربعی آن، 70 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشکده علوم پزشکی هزینه شده است.
بیمارستان 29 ساله امام خمینی شهرستان محلات شامل بخش های CCU، ICU، اطفال، داخلی، جراحی و زنان و زایمان است.

قنبر فراهانی گفت: این مرکز با صرف اعتباری بالغ بر 70 میلیون ریال و بر اساس آخرین استانداردهای خونگیری احداث شده است.
وی تصریح کرد: در سال گذشته اتاق عمل چشم بیمارستان، ساختمان دیالیز و انجمن خیریه بیماران کلیوی راه‌اندازی شد، همچنین اورژانس و مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان مورد بازسازی قرار گرفتند.
رئیس مرکز بهداشت محلات بیان داشت: در سال گذشته همچنین چند متخصص در رشته‌های ارتوپدی، روان‌شناسی، پوست جذب بیمارستان شدند که این اقدام از اعزام بیماران به شهرهای دیگر جلوگیری شد.
فراهانی ادامه داد: در حال حاضر نیز علاوه بر این متخصصان، متخصصان دیگری در بخش‌های اطفال،‌ داخلی، جراحی، بیهوشی، چشم، گوش و حلق و بینی با این بیمارستان همکاری دارند.
وی یکی از مهم‌ترین مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان را پذیرش سخت بیماران اورژانسی در بیمارستان‌های مرکز استان عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به مسائل بهداشتی و درمانی محلات شد.
رئیس مرکز بهداشت محلات گفت: نبود متخصصان جایگزین در زمان نبود پزشکان متخصص از مهم‌ترین مشکلات درمانی این شهرستان است.

/ 0 نظر / 2 بازدید