حج فقرا

برادر محمدی ریاست محترم کمیته  امداد امام خمینی (ره) شهرستان محلات از برگزاری حج فقرا (سفرزیارتی مشهد مقدس ) خبر دادند. ایشان در این مورد گفتند با یاری خداوند متعال  و کمک خیرین محترم و نیکوکار شهرستان محلات با جمع آوری هزینه ای بالغ بر 000/000/6 ریال 12 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به زیارت مشهد مقدس فرستاده میشوند . ایشان خاطر نشان کردند که  اکثر  افرادی که در طرح خود اشتغالی توفیق  خدمت داشته اند به این سفر زیارتی فرستاده می شوند.

درتاریخ 16/09/1388 بمناسبت عید غدیرخم کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان محلات اقدام به برگزاری جشنی نمود.دراین مراسم که به  پاسداشت عیدُالله اکبر غدیر خم برگزارشده بودبه 40 نفر از سادات تحت حمایت مبلغ 20.000.000 ریال بعنوان عیدی پرداخت کردند. این جشن باحضور مسئولین محترم شهرستان از جمله امام جمعه محترم  , فرماندار محترم  , شهردارمحترم  و فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان برگزارگردید. گزارش تصویری به شرح ذیل است

سادات تحت حمایت امداد

خاطر نشان میشود دیگر مسئولین ادارات شهرستان ازجمله شهردار محترم و فرمانده سپاه پاسداران در این جشن حضور داشتند.

بسمه تعالی

در روز سه شنبه مورخ 17/09/1388 همایش شهرستانی زکات در محل حوزه علمیه القائم (عج) شهرستان محلات برگزارگردید.

در ابتدا پس از تلاوت قرآن کریم , برادر محمدی هزاوه ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان محلات ضمن خیرمقدم گویی به مسئولین شهرستان و حاضرین در جلسه به تشریح اهداف اشاعه و احیاء فریضه الهی زکات و نقش محوری  کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداختند و مطالبی را در مورد فریضه زکات با توجه به آیات قرآنی بیان نمودند. ایشان زکات های پرداختی در سالجاری جهت پروژه های عمرانی در دست اقدام در خصوص سیاست تشویقی زکات رابه شرح ذیل بیان نمودند.

ردیف

نام روستا

مبلغ

پروژه پیشنهادی

1

طایقان

000/000/200 ریال

باز سازی حسینیه

2

امیر آباد بزیجان

000   /000/5 ریال

تعمیر مسجد

3

لریجان

000/000/20 ریال

باز سازی معابر

4

محلات

000/100 ریال

محرومین

 5

امیر آباد اراضی

000/000/40ریال

تعمیر مسجد

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شریفی نیا امام جمعه محترم شهر نیم ور ضمن تبریک عید سعید غدیر به صحبت پیرامون فریضه الهی زکات پرداختند و این امر و برگزاری همایش های زکات را مثمرالثمر بیان نمودند و با بیان این روایت از امام صادق که زکات قبل از آنکه به دست مردم برسد به دست خداوند متعال میرسد  از تمام       زکات دهندگان تشکرکردند.

در ادامه همایش برادر حسین محمدی معاونت مشارکتهای مردمی کمیته امدادامام خمینی (ره) استان مرکزی به علت بارش شدید برف وتأخیر نیم ساعتی از مسئولین و زکات دهندگان عذرخواهی کردند و به تشریح زکات و عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) از ابتدای این طرح تا سال جاری پرداختند و آماری از پرداخت زکات در سطح استان را بیان نمودند و به بررسی و تشریح سیاست تشویقی زکات معادل در بحث آبادانی روستاها و بازسازی امامزاده ها , مساجد و حسینیه ها پرداختند.

درادامه پس از قرائت مقاله توسط یکی از دانش آموزان تحت حمایت به اهداء نمادین جوایز به عاملین و پرداخت کنندگان و همچنین 3نفر از دانش آموزانی که بهترین انشاء را در سطح شهرستان با موضوع زکات نوشته بودند صورت پذیرفت.

در ضمن مسئولین شهرستان از جمله امام جمعه محترم شهرستان حاج آقا مقدسی , امام جمعه شهر نیم ور , مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان, شهردار محترم شهر نیم ور و اکثر مسئولین محلی در این همایش حضور داستند.

در آخر از تمام عزیزان شرکت کننده در همایش با صرف ناهار پذیرایی به عمل آمد. 

روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) محلات

/ 0 نظر / 2 بازدید