محلات از نظر سطح زیر کشت گل وگیاه زینتی رتبه اول کشور را دارد

وی اظهارداشت :بیش از 83درصد سطح زیر کشت گل وگیاهان زینتی استان مرکزی متعلق به این شهرستان است .
صفری خاطر نشان کرد :این شهرستان به عنوان پایه گذار وتوسعه دهنده صنعت گلکاری نقش پراهمیت و ویژه ای در تامین نیروی انسانی کار آمد وماهر سایر قطبهای گلکاری کشور دارد.
مدیر جهاد کشاورزی محلات گفت :یک سوم جمعیت محلات به نوعی به شغل گلکاری مشغول هستند و بیش از 60 سال است که این حرفه به صورت تجاری در محلات آغاز شده است .
وی در خصوص جشنواره های گل وگیاه که هر ساله در این شهرستان برگزار می شود گفت : این جشنواره ها به عنوان یکی از رویدادهای مهم گل وگیاه کشور باعث ایجاد روحیه خود باوری ،فراهم آوردن زمینه رقابت سالم برای ارتقاع کمی وکیفی و آشنایی تولید کنندگان با مسائل علمی جدید می شود.
وی گفت : برگزاری 9جشنواره ونمایشگاه گل وگیاه در این شهرستان موجب رونق بیشتر این بخش وهشت برابر شدن صادرات گل وگیاه این شهرستان شده است .
وی، با بیان اینکه امسال دهمین جشنواره بین المللی گل وگیاه محلات از 23تا 27شهریور ماه در محل دهکده گل و گیاه این شهرستان برگزار می شود،خاطر نشان کرد: چهار کمیته برای برگزار شدن هر چه بهتر این جشنواره تشکیل شده است.
وی در بخش دیگری از مصاحبه گفت: ایستگاه تحقیقات گل و گیاه در سال 1375در محلات احداث شد و به عنوان یکی از ایستگاههای تابعه مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی فعالیت دارد
وی گفت : تالیف 10جلد کتاب ،11جلد نشریه علمی وفنی و 11اختراع و اکتشاف از جمله دستاوردهای این ایستگاه است .
700واحد گلخانه ای در شهرستان محلات فعال است .

/ 0 نظر / 3 بازدید