مرحله استانی مسابقات قرآن ویژه خانواده شاهد و ایثارگر در محلات برگزار شد

 

معاون فرهنگی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از برگزاری مرحله استانی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده معظم شاهد و ایثارگر استان مرکزی در محلات خبر داد.

عباس عابدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: این مسابقات صبح امروز و در رشته‌های حفظ یک جز، پنج جز، 10، 15 و 20 جز و حفظ کل قرآن کریم، قرائت، تحقیق و ترتیل، مفاهیم و تفسیر در مقاطع تحصیلی راهنمایی، متوسطه، دانشجو، ایثارگران و همسران شاهد و ایثارگر برگزار شد.
وی با بیان اینکه این دوره از رقابت‌ها با حضور 200 نفر از منتخبان شهرستان‌های اراک، خمین، محلات، دلیجان، شازند، آشتیان،‌ تفرش، ساوه، زرندیه، کمیجان برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این مسابقات افزایش میزان انس و الفت با قران کریم و آشنایی هرچه بیشتر با دستورات قران کریم بود.
وی با بیان اینکه فروغ قرآن کریم در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده‌ای راهگشاست، تصریح کرد: برکت وجودی قرآن به عنوان حلقه اتصال دل‌های مومنان بوده که توسل به آن سبب اعتلای دل‌های آدمیان است.

معاون فرهنگی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: قرآن نقش بسیار مهمی در سعادت و کمال بشریت دارد، به طوری که اگر دستورات قرآن کریم در زندگی به کار گرفته شود، انسان به سعادت و کمال واقعی خواهد رسید.
عابدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این دوره از رقابت‌ها در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در مرحله کتبی شرکت کنندگان در رشته مفاهیم و تفسیر در صورت کسب حداقل80 تا 100 امتیاز آزمون کتبی و شرکت‌کنندگان در رشته حفظ و قرائت در صورت کسب 14 امتیاز از مجموع 20 امتیاز به مرحله کشوری راه یافتند.
وی گفت: در بخش شفاهی نیز حداقل امتیاز لازم برای ورود به مرحله کشوری کسب 75 امتیاز از 100 امتیاز در رشته‌های حفظ، قرائت و 14 امتیاز از 20 امتیاز در رشته‌های مفاهیم و تفسیر بود.

/ 0 نظر / 2 بازدید