طرح آبرسانی شهر نیم‌ور محلات مورد بهره‌برداری قرار گرفت

با حضور رئیس مجلس؛
طرح آبرسانی شهر نیم‌ور محلات مورد بهره‌برداری قرار گرفت

خبرگزاری فارس: طی مراسمی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی طرح آبرسانی شهر نیم‌ور محلات افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک ظهر امروز همزمان با دومین روز از سفر علی لاریجانی به استان مرکزی پروژه آبرسانی شهر نیم‌ور محلات با حضور مسئولان استان و جمعی از شهروندان محلات مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این مراسم گفت: شهر نیم‌ور با 8 هزار جمعیت در جنوب شرقی شهر محلات و در 15 کیلومتری غرب دلیجان قرار گرفته است.
عبدالرضا خلیلی افزود: این شهر با آب و هوای گرم در سال از جمله شهرهای فقیر از لحاظ منابع آبی در استان مرکزی است.
وی اظهار داشت: به دلیل عدم تکافوی نیاز‌های آبی شهر و برای تامین و توزیع آب با کیفیت مطلوب طرح آبرسانی به شهر نیم‌ور مورد مطالعه، طراحی و اجرا قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به اینکه آغاز عملیات اجرایی این طرح همزمان با دهه فجر سال گذشته بوده و طی یک سال اجرا شده است، خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز دو حلقه چاه با ظرفیت آبدهی 60 لیتر در ثانیه، 2 هزار و 230 میلیون ریال اعتبار، اجرای 5/7 کیلومتر خط انتقال آب با لوله‌های چدنی به قطر 250 میلی لیتر و صرف 8 هزار و 540 میلیون ریال اعتبار و اجرای 5/7 کیلومتر خط انتقال برق 20 کیلو ولت و صرف 2 هزار و 10 میلیون ریال اعتبار از مشخصات پروژه آبرسانی به شهر نیم‌ور است.
خلیلی در ادامه اصلاح 11 کیلومتر شبکه، توسعه 19 کیلومتر شبکه، حفر و تجهیز دو حلقه چاه، واگذاری 495 مخزن ذخیره آب و احداث 2 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب را بخشی از عملکرد اداره آب و فاضلاب شهر نیم‌ور از بدو تاسیس تاکنون عنوان کرد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی کوتاه ضمن قدردانی از تلاش تمامی مسئولین که برای توسعه این شهر تلاش می‌کنند تاکید کرد: ما در مجلس تمام توان خود را برای حل مشکل بیکاری جوانان به کار خواهیم گرفت.

/ 0 نظر / 13 بازدید