رحلت  عالم ربانی ومرجع تقلید حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی گلپایگانی رضوان الله علیه را  به محضر آقا امام زمان  (عج ) ومراجع معظم تقلید و حوزه های  مقدس علمیه تسلیت می گوییم.

 

آیت الله حاج شیخ علی صافی

حاج شیخ علی صافی در سال 1332 هجری قمری در گلپایگان پا به عرصه وجود گذاشت. ایشان تا سن هجده سالگی نزد پدر و نیز دایی بزرگوارش «مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آخوند ملا ابوالقاسم قطب (ره)» به تحصیل پرداخت. سپس به قم هجرت و دروس سطح را در محضر «آیت الله آقا میرزا محمد همدانی» تکمیل کرد و درس خارج را نیز نزد عالمان بلند آوازه‏ای همچون «آیت الله حجت کوه‏کمره‏ای» و «آیت الله سید محمدحسین بروجردی» به پایان برد.

 

این مجتهد تلاشگر و در صحنه علم و عمل ، با خطابه های بلیغ و صراحت لهجه که با همه وجودش آمیخته بود و شجاعت وپایمردی و استقامت در خور،‌ در مسیر آزادی و اشاعه عدالت و انضباط اجتماعی و احیاء حق و سرکوب نمودن باطل و مبارزه با رژ‍یم مستبد شاهنشاهی و ایادی استعمار و استکبار گام برداشت و در این راه متحمل سختی‌ها ، فشارها و تبعیدها شد.

حضرت آیت الله علی صافی با وجود برجستگی علمی و فقهی ـ که مورد اعتراف شخصیتی چون آیت‏الله العظمی بهجت بود ـ با زهد و گوشه‏گیری بی‏نظیر می‏زیست و از علمای ناشناخته محسوب می‏شد. ایشان پس از این که حضرت آیت الله بهجت در وصیت خود، مقلدانش را به ایشان ارجاع داده بودند کمی شناخته شد.

حضرت آیت‏الله علی صافی گلپایگانی، برادر آیت‏الله العظمی لطف‏الله صافی گلپایگانی بودنـد که در سن99 سالگی بر اثر کهولت سن در گلپایگان دارفانی را وداع گفتند.

/ 0 نظر / 2 بازدید