خودروی مینیاتور با قیمت زیر 10میلیون به بازار می آید

مهرداد بذر پاش روز شنبه در برنامه دانشجوی ایرانی صنعت توسعه یافته ایران پیشرفته که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فنی دانشگاه آزاد تهران - شمال برگزار شد گفت: اگر اطلاع داریم که فضای ایران در عرصه بین المللی نسبت به سال های گذشته متفاوت شده است راهبردی که در این شرایط باید اتخاذ شود این است که جمهوری اسلامی را بتوانیم ثابت کنیم و استراتژی ثبات و اثبات را پی بگیریم.
مدیرمسئول روزنامه وطن امروز در ادامه با اشاره به شعار می شود و می توانیم ادامه داد: اگر ما این شعار را اثبات کردیم موضع کشورها در تعامل با ما متفاوت خواهد بود. در چنین فضایی اقتضای کار ما در صنعت متفاوت است.
بذرپاش با اشاره به آمار رتبه کشورها در عرصه اقتصادی گفت: در بین آمارها ما رتبه شانزدهم را در اقتصاد دنیا دارا هستیم و در صنعت خودرو نیز همین رتبه را داریم. یک نگاه به این آمار اینگونه است که با قله فاصله زیادی داریم اما یک نگاه دیگر هم اینگونه است که فاصله بسیار زیادتری را طی کرده ایم که نگاه دوم ایجاد انگیزه می کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه تاکید کرد: ما با کشورهای تراز اول بخش صنعت در چند بخش مانند قطعه سازی اختلاف داریم ولی در مواردی مثل حجم بالای تولید حتی از کشورهای تراز اول نیز در جایگاه بالاتری قرار گرفته ایم.
بذرپاش در ادامه با اشاره به پیشرفت خودروسازی در ایران طی سالهای اخیر گفت: هفته آینده نیز با حضور ریاست جمهوری خودرویی کاملا ایرانی به نام مینیاتور افتتاح خواهد شد که قیمت آن نیز زیر 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: بعد از طراحی و ساخت دو خودروی ملی سمند و مینیاتور اینک به دانش طراحی خودرو دست پیدا کرده ایم ولی همچنان در دو سطح کیفیت و قیمت در رقابت هستیم.
مدیرمسئول روزنامه وطن امروز در ادامه با بیان ضرورت توجه بخش دانشگاهی به صنعت گفت: ضرورت کشور با توجه به مناسبات بین المللی پرداختن به بخش صنعت است و مباحث سیاسی کف روی آب و گذراست. مهم این است که اگر وارد عرصه اجرایی می شویم محکم و با روحیه جدی به کار بپردازیم.
بذرپاش در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: شخص آقای احمدی نژاد برای این مورد باید تصمیم بگیرند و هنوز ایشان تصمیمی را اعلام نکرده اند. فعلا نیز برای پرداختن به مباحث انتخاباتی زود است و انرژی رییس جمهور صرف تلاش و خدمت به مردم می شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید