مشکلات و نیاز های عمرانی آموزش وپرورش شهرستان محلات با حضور نماینده مردم محلات  و دلیجان  در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی و مدیر آموزش وپرورش شهرستان محلات مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که در آموزش وپرورش شهرستان محلات برگزار گردید،حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به پیشینه تاریخی و سابقه شهرنشینی در محلات،قدمت آموزش وپرورش رسمی در این شهر را بیش از 80 سال عنوان کرد و افزود: ساختمان های بسیاری از مدارس از جمله دبیرستان پروین اعتصامی،بنت الهدی صدر،شهید مدرس،عصمت و سالن شهید صفری، قدیمی و فرسوده و نیازمند تخریب و باز سازی هستند.

در این جلسه مهندس قائمی مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: در شهرستان محلات 7 پروژه در قالب 58 کلاس درس درسال 89 در حال تخریب وبازسازی و مقاوم سازی در دست اقدام داریم.وی افزود: در محلات در آینده طبق بررسی های کارشناسی 20مدرسه با 99کلاس باید تخریب وبازسازی گردد که نسبت به شاخص های استانی رقم بیشتری را نشان می دهد.مهندس قائمی بیان داشت:  یکی از مشکلات شهرستان درچند سال اخیر با توجه به بافت شهرسازی در محلات،مشکل جابجایی دانش آموز وتخلیه مدارس جهت اجرای طرح های بازسازی ومقاوم سازی بوده است.

دراین جلسه موارد ذیل به تصویب رسید:

- شروع عملیات تخریب وبازسازی مدارس پروین اعتصامی ودبستان شهدای نیم ور پس از تأمین اعتبار لازم

- اجرای پروژه مقاوم سازی مدارس زینب (س) وحسین مجد

- احداث 3 سالن ورزشی دردبیرستان شهید بهشتی ، کوی بعثت ودبیرستان تربیت -  تأمین اعتبار ویژه - جهت احداث فضاهای آموزشی مورد نیاز طرح مسکن مهر

/ 0 نظر / 3 بازدید