23 تا 27 شهریور ماه؛ دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات برگزار می‌شود

 

فرماندار محلات از برگزاری دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات در شهریور ماه امسال خبر داد.

غلامعلی یارمحمدی اظهار داشت: دهمین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات 23 تا 27 شهریور ماه امسال به صورت ویژه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات از با سابقه‌ترین نمایشگاه گل و گیاه کشور است، تصریح کرد: توسعه و گسترش صنعت پرورش گل و گیاهان زینتی، ارزآوری و اشتغالزایی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره بین‌المللی گل و گیاه محلات است.
فرماندار محلات خاطرنشان ساخت: این شهرستان دارای 900 هکتار سطح زیر کشت گل و گیاه است و از نظر تنوع تولید گل رتبه نخست کشور و از نظر میزان تولید رتبه دوم کشور را داراست و از نظر کشت گل و گیاهان زینتی، 18 درصد از کل اراضی زیر کشت گل و گیاهان زینتی کشور را در اختیار دارد.
یارمحمدی با اشاره به توانمندی‌های کشاورزی و معدنی موجود در شهرستان محلات گفت: محلات در تولید گل و گیاهان زینتی از سابقه زیادی برخوردار است که می‌توان با بهره‌گیری از تجربه در کنار تخصص، زمینه را برای صادرات محصولات گل و گیاه این شهرستان فراهم کرد.
وی همچنین برگزاری جشنواره‌های گل در محلات را منجر به رونق صادرات و بازار گل و گیاهان زینتی این شهر خواند و افزود: با برگزاری جشنواره گل و گیاه طی سال‌های گذشته، ارزش صادرات گل و گیاه این شهرستان از رشد چند برابری برخوردار شده است.
فرماندار محلات جذب گردشگر داخلی و اثرات مثبت در رونق اقتصادی شهرستان را از نتایج برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت: افزایش بازدید گردشگران خارجی، بهبود روش‌های تولید و افزایش کیفیت گل و گیاه، ایجاد روحیه شادابی، نشاط، تقویت فرهنگ مصرف گل طبیعی و دعوت از تولیدکنندگان محلات برای شرکت در نمایشگاهای خارجی از دیگر دستاوردهای برگزاری این جشنواره‌هاست.
وی با بیان اینکه مسئولیت دبیرخانه جشنواره با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات است، یادآور شد: ستاد برگزاری جشنواره تشکیل و کمیته‌های اجرایی، اسکان، پشتیبانی، فرهنگی و گردشگری به ترتیب با مسئولیت تعاونی گل و گیاه محلات، شهرداری، بازرگانی، فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان انتخاب شده‌اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید